BramPoint Wrocław

Blog o Wrocławiu oraz Sklep

Omega Buildings
Szklany apartament
Bez kategorii

Szklarstwo we Wrocławiu

Trudno wyobrazić sobie nowoczesne budownictwo mieszkaniowe bez wykorzystywania tego znakomitego materiału którym jest szkło. Jak często zastosowanie ma on w budowie domów jednorodzinnych?

Szkło jest znane budowniczym już od wieków. W dobie obecnej dzięki prężnie rozwijającej się technologii produkcyjnej możliwe staje się jeszcze wydajniejsze korzystanie z tego wyjątkowego materiału. W wielu realizacjach uwzględnia się nie tylko zwykłe szkło, ale także laminowane szkło, szkło hartowane a także szkło dekoracyjne. Od kilkudziesięciu lat dość często stosowanym materiałem stanowiącym substytut szkła jest poliwęglan, ale szkło nadal jest materiałem niezwykle popularnym.

Szkło w budownictwie mieszkaniowym we Wrocławiu
Zastanawiając się nad wykorzystaniem szkła w budowie domów rzecz jasna w pierwszej kolejności zapewne przyjdą nam na myśl okna. I to prawda – w rozmaitych przegrodach tego typu szkło stosuje się najczęściej. Dobrze byłoby jednak wiedzieć, że obecnie stosowane okna ze szklanymi szybami są dużo bardziej zaawansowane technologicznie niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Dlaczego? Otóż sprawa rozchodzi się właśnie między innymi o zastosowane szkło. Dzisiaj montuje się okna złożone z kilku połączonych ze sobą warstw, dzięki czemu są one mniej wrażliwe na urazy mechaniczne. Ważnym plusem szkła warstwowego jest też skuteczniejsza izolacja termiczna. W dobie tak dużego zapotrzebowania na budynki energooszczędne okna o niskiej przepuszczalności termicznej odgrywają bardzo dużą rolę. W kwestii właściwości izolacyjnych szklanych tafli dobrze jest także wspomnieć o izolacji akustycznej. Nowoczesne warstwowe szkło dodatkowo wygłusza mieszkanie, dzięki czemu nawet mieszkając w centrum wielkiego miasta można napawać się spokojem i ciszą.

Naturalnie budowa okien to nie jedyny sposób na wykorzystanie szkła w naszych mieszkaniach. Szkło w architekturze jest też często wykorzystywane do montowania rozmaitego typu zadaszeń:
– zadaszenia tarasu,
– daszki szklane nad drzwiami,
– zadaszenia altan, itp.

Ze szkła wytwarza się również efektownie prezentujące się drzwi, balustrady a także elewacje. Szkło odznacza się wspaniałą ,zdolnością, poprawiania walorów estetycznych obiektu, w którego architekturze jest uwzględniane.

Szkło w wystroju wnętrz
Szkło towarzyszy nam nie tylko w procesie samej budowy budynku, lecz także w trakcie wykańczania całego wnętrza. Często być może nie zwracamy na to uwagi, ale faktycznie korzystamy z różnego typu szkła niemal na każdym kroku. Jednym z najpopularniejszych zastosowań szkła we wnętrzach są lustra. Oczywiście nie wyobrażamy sobie bez chociażby jednego lustra łazienki oraz przedpokoju. Niemniej jak najbardziej uwzględnia się je również w sypialniach, pokojach dziennych, a nawet kuchniach. A odnośnie kuchni – co raz chętniej stosowane są szklane panele na ścianę, które instaluje się na ścianach w zastępstwie ceramicznych płytek. Hartowane szkło jest niewrażliwe na wysokie temperatury oraz łatwe w utrzymaniu w czystości dzięki czemu wspaniale sprawdza się w takiej funkcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Mieszkaniec Wrocławia, fan nowoczesnych technologii budowlanych oraz rozwoju osobistego.