BramPoint Wrocław

Blog o Wrocławiu oraz Sklep

Omega Buildings
Wrocław smog
Wrocławskie aktualności

Smog we Wrocławiu

Dotąd byłem przekonany jak i sporo innych ludzi, że nasze aglomeracje są czyste. Najnowszy raport EEA na ubiegły rok mnie doprawdy zdumiał. Raport ujawnił, że najbardziej zanieczyszczone Państwa w Europie to Bułgaria i Polska!

Niestety pod tym względem w Polsce prym wiedzie Wrocław. Badania wdrażane są z punktu widzenia występowania w atmosferze stężenia aerozolów atmosferycznych. Pyły takie, przez nas nie widzialne mają negatywny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Przyczyniają się do chorób płuc, serca i innych ważnych organów. Bardzo źle wpływają na samopoczucie alergików. Według raportu najmocniej zanieczyszczone miasta w Europie są w Polsce. Zaliczają się do nich między innymi: Żywiec, Rybnik, Katowice a także Gliwice.

Tak kiepskie wyniki są efektem ogrzewania w Polsce domów jednorodzinnych kotłami na paliwa stałe, a przede wszystkim na węgiel. We Wrocławiu od lat skutecznie realizowane są programy mające na celu zachęcanie mieszkańców do zmiany kotła grzewczego na gazowy lub zasilany energią elektryczną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mieszkaniec Wrocławia, fan nowoczesnych technologii budowlanych oraz rozwoju osobistego.