BramPoint Wrocław

Blog o Wrocławiu oraz Sklep

Omega Buildings
Zadaszenie tarasu
Budownictwo

Zadaszenie tarasu we Wrocławiu

Interesujesz się zaprojektowaniem zadaszenia tarasu? Zapraszamy do przeczytania posta, w którym poruszamy temat zalet takich instalacji wykonanych z aluminium i poliwęglanu.

Każdy, kto lubi wypoczynek na świeżym powietrzu ceni zadaszenie tarasu. Zapewnia ono korzystanie z ogrodu także w czasie brzydkiej pogodowej aury – także wtedy, gdy pada ulewny deszcz. Niektórzy nawet korzystają z odpoczynku na ogrodzie zwłaszcza podczas wiosennych lub jesiennych burz. Ale zadaszenie rzecz jasna może chronić nie tylko przed najrozmaitszymi opadami , lecz także przed promieniami ultrafioletowymi. Matowe tafle wykonane z poliwęglanu mogą również chronić przed intensywnymi promieniami słonecznymi.

Aluminium w konstrukcji zadaszeń tarasów
Być może wielu z nas aluminium kojarzy się z dość nietrwałym i delikatnym materiałem. To prawda, że, czyste aluminium jest metalem bardzo plastycznym, ale domieszkowane prawidłowo dopasowanymi innymi związkami nabiera całkowicie odmiennych, wyjątkowych właściwości. Nowoczesne stopy aluminium stosowane w budownictwie są nie tylko niezwykle lekkie, ale także bardzo sztywne i wytrzymałe. Cechy te sprawiają, że w produkcji trwałych konstrukcji niezwykle często uwzględnia się rozmaite stopy aluminium.

W odróżnieniu od stali aluminium nie koroduje pod wpływem oddziaływania wody. Dzięki temu instalacje takie nie wymagają tak bardzo czasochłonnej renowacji. Aluminiowe zadaszenia zachwycają stylowym, estetycznym designem wiele lat. Rzecz jasna w celu wzmocnienia stelażu z uwagi na pojawiające się szczególnie duże obciążenia, wewnątrz aluminiowych profili stosuje się stalowe wkładki.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mieszkaniec Wrocławia, fan nowoczesnych technologii budowlanych oraz rozwoju osobistego.