BramPoint Wrocław

Blog o Wrocławiu oraz Sklep

Omega Buildings
Sala weselna Wrocław
Blog Miejsca we Wrocławiu

Sale weselne we Wrocławiu

Wesele to znaczące wydarzenie, które powinno pozostawić po sobie tylko pozytywne refleksje. Powinno się je zorganizować w ciekawym lokalu, w którym można dobrze się bawić. Sala powinna być odpowiednia pod względem wielkości, żeby było wolne miejsce na ustawienie ław i krzeseł a także na hulanki przy muzyce. Z pewnością jakość lokalu jest zasadnicza. Przystrojenie sali powinno być dokładnie przemyślane, oświetlenie stonowane, ale odpowiednie do okazji. Wielu zaproszonych doceni subtelne motywy kwiatowe. W sąsiedztwie sali weselnej musi być parking, gdzie będzie można zostawić auto. Sala powinna mieć dodatkowe pomieszczenie, w którym można się przebrać, pozostawić rzeczy, zrelaksować się przez kilka minut. Nie wolno wynajmować za małej sali, w związku z tym, że zabawa może być nie do końca udana, a wesele to w przeważającej części taniec i muzyk. Jeżeli muzyka jest grana na żywo to zdecydowanie należy wydzielić przestrzeń dla zespołu muzycznego. W takim miejscu należałoby zapewnić dostęp do wody, ponieważ artystom często robi się sucho w gardle i potrzebują napić się wody.

Sala weselna we Wrocławiu – zadbaj o prawidłową klimatyzację.

Sala nie powinna być duszna. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest klimatyzacja. W przypadku gdy klimatyzacji nie zamontowano to należy zapewnić opcję otwierania sali i wietrzenia jej. Sala dobrze przewietrzona to miejsce perfekcyjnie, dające szanse na zabawę. Jeżeli jest mało tlenu to ludzie ogromnie się pocą, za szybko męczą i nie są w nastroju, aby się bawić. Podłoga nie powinna być zbyt śliska, aby bawiący się nie połamali nóg. W sali należy także zaplanować piękne dekoracje – tak jak wspominaliśmy powyżej – ale nie nazbyt dominujące – między innymi wiązanki lilii lepiej sobie odpuścić. Zapach tych kwiatów jest duszący jak również męczący. Nie sprawdzi się w ogóle, będzie raczej powodował, że goście w krótkim czasie poczują się zmęczeni.

Lokalizacja sali – gdzie we Wrocławiu?

Lokalizacja lokalu jest zasadnicza – jeśli przy lokalu z salą weselną jest park lub duży ogród to rodzina oraz przyjaciele mają możliwość wyjść, przespacerować się, spokojnie pokonwersować ze znajomymi. W przypadku gdy lokal zlokalizowany jest przy głośnej ulicy to zaproszeni nie będą zadowoleni z takiej lokalizacji. W sali nie powinno się palić. W obiekcie weselnym muszą znajdować się łazienki i to więcej niż dwie. Przyjęcia weselne bywają spore – na 50, 100 a nawet 200 osób. Takie przyjęcie okolicznościowe musi posiadać właściwą infrastrukturę i zaplecze, w którym powstają dania lub są odgrzewane zamówione dania. To zaplecze musi być dobrze wentylowane, aby zapachy z kuchni nie wchodziły na salę weselną. Potrzebna jest również szatnia, gdzie można pozostawić okrycia wierzchnie zaproszonych gości. Zastosowanie znajdą także opakowania jednorazowe, po to aby można dać gościom na później jedzenie, jeśli pozostaje po przyjęciu.
Zatem odpowiednie rozplanowanie jest bardzo ważne. Pojemność sali, jej aranżacja a także lokalizacja mają zasadnicze znaczenie dla sukcesu planu pod nazwą wesele.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mieszkaniec Wrocławia, fan nowoczesnych technologii budowlanych oraz rozwoju osobistego.