BramPoint Wrocław

Blog o Wrocławiu oraz Sklep

Omega Buildings
Wnętrze mieszkania
Blog Budownictwo Urządzanie wnętrza

Ogrzewanie podłogowe – dlaczego tak popularne?

Ci z Państwa, którzy planują wybudowanie swego własnego domku, stają przed przeróżnymi decyzjami. Niełatwy jest np. wybór rodzaju ogrzewania domu. Czy Postawić na popularne w ostatnich latach w Polsce wodne ogrzewanie podłogowe, czy zainwesetować w , sprawdzone instalacje co z grzejnikami płytowymi? 


Ogrzewanie podłogowe – zalety wizualne
W nowym domu bardzo chcielibyśmy czuć się wręcz luksusowo i wygodnie. Jaka instalacja co zaspokoi potrzeby domowników pod tym względem? Instalacja centralnego z typowymi grzejnikami naściennymi niestety nie zapewnia równomiernego rozłożenia ciepłego powietrza. Maksymalna temperatura zawsze będzie się znajdować blisko grzejników, niższe temperatury wyczujemy przy drzwiach i oknach. Dla podłogowego ogrzewania czynnikiem rozprowadzającym ciepło woda płynąca w gęsto ulokowanych rurach w podłodze, temperatura w domu będzie wtedy stabilna. Ponadto  rozkład pionowy temperatury będzie korzystniejszy przy ogrzewaniu podłogowym. Cieplej będzie przy podłodze, chłodniej w wysokich partiach mieszkania. Tak ułożone temperatury będą według wielu naukowców właściwe dla układu krążenia. Przy tradycyjnym ogrzewaniu ściennym na wysokości nóg będzie nieco chłodniej, przez co nasze stópki, które łatwiej się schładzają nieustannie narażone będą na niższe temperatury. 

Firmy we Wrocławiu świadczące usługi instalacyjne w zakresie ogrzewania podłogowego:


 
Jeśli brać pod rozwagę estetykę, to także eleganckie grzejniki ozdobne, nie zapewnią perfekcyjnego i pożądanego wyposażenia domu. Grzejniki powinny zajmować rozmaite strefy w pokoju ze względu na co ustawienie mebli i dodatków trzeba dopasować do instalacji. Zgodnie z zaletą instalacji ogrzewania podłogowego można swobodnie wykorzystać obszar w pokojach, a płaszczyzn ściennych nie ubrzydzają niepasujące do wyglądu pokoi grzejniki. Warto oczywiście uważać, by nie zastawiać meblami i rzeczami zbyt sporej części podłogi, gdyż to ona przecież przesyła do wnętrza energię. Podłogówka narzuca także pewne konieczne restrykcje jeżeli planujemy nakrycie podłogi. Materiał na posadzkę musi dobrze przewodzić energię cieplną oraz nie odkształcać się pod wpływem wyższych temperatur w domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mieszkaniec Wrocławia, fan nowoczesnych technologii budowlanych oraz rozwoju osobistego.