BramPoint Wrocław

Blog o Wrocławiu oraz Sklep

Omega Buildings
Drewniany parkiet
Blog Urządzanie wnętrza

Podłogi drewniane w domu cz.2

Podłogi dębowe Wrocław: Powody, dla których powinieneś spróbować

Jeśli chodzi o podłogi, opcje mogą wydawać się nieskończone. W końcu jest tak wiele różnych typów i stylów do wyboru. Ale co sprawia, że drewniana podłoga jest bardziej pożądana niż, powiedzmy, dywan? Po pierwsze, drewniane podłogi nie wymagają tak wiele konserwacji, jak inne rodzaje podłóg. Na przykład, nie trzeba ich woskować lub polerować tak często, jak w przypadku innych materiałów. Oznacza to, że nie trzeba będzie wydawać dużo pieniędzy na środki czyszczące i uszczelniające w czasie. Ponadto, mają one tendencję do wyglądać lepiej w każdym pomieszczeniu niż ich syntetyczne odpowiedniki zrobić zbyt. Są one naturalnie bardziej neutralne w kolorze niż dywany są na przykład. Jeśli to nie wystarczy, aby uzyskać sprzedawane na nich, oto kilka powodów, dla których warto rozważyć zainstalowanie ich w swoim domu: Podłoga drewniana jest jednym z najlepszych sposobów na majsterkowanie własnej podłogi. Jeśli jesteś poręczny i wykwalifikowany z młotkiem i gwoździem, instalacja podłogi drewnianej jest dość prosta. Podłoga z twardego drewna to kolejna opcja DIY, która jest często tańsza niż podłoga laminowana. Ale nawet jeśli nie jesteś mistrzem majsterkowania, nadal możesz mieć drewnianą podłogę w swoim domu. Instalacja podłóg z desek drewnianych jest stosunkowo łatwa i można to zrobić z profesjonalistą lub zatrudniając wyspecjalizowaną firmę podłogową.

Możesz dopasować ją do każdego wystroju

Podłoga z desek drewnianych jest jednym z najbardziej uniwersalnych rodzajów podłóg, jakie możesz zainstalować. Wygląda świetnie w wielu różnych pomieszczeniach i jest wystarczająco uniwersalna, aby uzupełnić każdy styl. Niezależnie od tego, czy urządzasz w estetyce nowoczesnej, tradycyjnej czy szykownej, podłoga z desek drewnianych sprawdza się doskonale.

Podłoga z desek drewnianych jest dostępna w wielu różnych kolorach i stylach, więc możesz znaleźć taką, która doskonale uzupełni Twój wystrój. W ten sposób, nie będzie wyróżniać się jako wzrok w każdym pokoju.

Jest cichsza niż dywan

Podłogi drewniane są również cichsze niż większość typów podłóg. Może nie jest całkowicie bezgłośna, ale jest znacznie cichsza niż dywany. Szybko zauważysz różnicę w ilości dźwięków w swoim domu.

Podłoga drewniana może być zainstalowana na betonie lub podłożu, więc można ją nawet zainstalować jako system podłogowy. To czyni ją idealną dla domów o dużym natężeniu ruchu pieszych, takich jak mieszkania lub kondominia. Większość podłóg z desek drewnianych jest również łatwa do utrzymania w czystości, więc możesz zachować ich wspaniały wygląd przez długi czas.

Jest bardziej uniwersalna

Podłoga z desek drewnianych jest również bardziej uniwersalna niż inne rodzaje podłóg. Choć może nie jest tak trwała jak drewno twarde lub podłoga z drewna modyfikowanego, możesz ją stosować w większości pomieszczeń. Jeśli nie jesteś jeszcze przekonany do niej, warto zauważyć, że jej samodzielna instalacja jest dość prosta. To sprawia, że jest to jeden z najlepszych wyborów dla majsterkowiczów. Można również malować lub bejcować go samodzielnie, co oznacza, że można dostosować go do własnych upodobań. Jeśli wolisz inny kolor, można zrobić to samemu też.

Podłogi drewniane – wnioski

Podczas gdy inne rodzaje podłóg nie są koniecznie lepsze dla środowiska, nie są też koniecznie złe. Musisz tylko uważać na to, co wybierasz. Obejmuje to upewnienie się, że wybierasz typ podłogi, który jest zrównoważony i nie używa zbyt wielu składników. W większości przypadków podłoga drewniana jest jednym z najlepszych rodzajów podłóg, jakie można mieć w domu. Jest piękna i trwała, a jednocześnie zrównoważona. Jest również stosunkowo łatwa w instalacji, co czyni ją doskonałym wyborem dla majsterkowiczów i tych, którzy nie mają zbyt wiele czasu do stracenia. A ponieważ jest zrównoważony, nie musisz się martwić o to, jaki rodzaj podłogi jest.

Zastanawiając się nad wyborem podłogi wykonanej z drewna zdecydowanie warto zainteresować się podłogami dębowymi. Drewno dębowe jest jednym z najsolidniejszych i najtrwalszych tego typu materiałów w Polsce. Oczywiście podłoga dębowa do najtańszych nie należy, ale zdecydowanie inwestycja ta się opłaca. Dobrze konserwowana podłoga dębowa może służyć wiele dziesięcioleci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mieszkaniec Wrocławia, fan nowoczesnych technologii budowlanych oraz rozwoju osobistego.