BramPoint Wrocław

Blog o Wrocławiu oraz Sklep

Omega Buildings
Blog Budownictwo

Montaż bramy wjazdowej

Zastanawiasz się nad montażem bramy w ogrodzeniu przy domu? Zapraszamy do lektury artykułu, w którym omawiamy plusy i minusy automatycznych bram na pilota.

Montaż bramy automatycznej na pilota ma wiele zalet, które warto rozważyć. Oto kilka z nich:

 1. Komfort użytkowania – Dzięki bramie automatycznej na pilota, nie musisz wysiadać z samochodu, aby otworzyć lub zamknąć bramę. Możesz sterować nią zdalnie z wnętrza pojazdu lub z dowolnego miejsca na terenie nieruchomości.
 2. Zwiększenie bezpieczeństwa – brama automatyczna na pilota zwiększa bezpieczeństwo Twojej nieruchomości, ponieważ uniemożliwia nieuprawnionym osobom dostęp na teren posesji. Opcja otwarcia bramy tylko dla uprawnionych osób zwiększa bezpieczeństwo domu i ogranicza ryzyko włamania.
 3. Oszczędność czasu – automatyczna brama na pilota pozwala zaoszczędzić czas, ponieważ nie trzeba wychodzić z domu, aby otworzyć bramę. Jest to szczególnie wygodne, gdy musisz szybko wyjechać lub wrócić do domu.
 4. Estetyka – brama automatyczna na pilota może również poprawić estetykę Twojej nieruchomości. Istnieje wiele różnych stylów i wzorów bram, dzięki czemu możesz wybrać bramę, która idealnie pasuje do architektury Twojego domu.
 5. Długoletnia trwałość – Dobrej jakości bramy automatyczne są wykonane z wytrzymałych materiałów i zaprojektowane z myślą o długotrwałym użytkowaniu, co oznacza, że będą służyły Ci przez wiele lat.

Warto zwrócić uwagę na koszty montażu bramy automatycznej na pilota, ponieważ są one wyższe niż koszty tradycyjnej bramy. Jednak, biorąc pod uwagę korzyści, które oferuje, wielu właścicieli domów uważa, że to warte inwestycji.

Brama wjazdowa – jaki producent?

Na rynku istnieje wiele producentów bram wjazdowych na pilota. Oto kilka z nich:

 1. Nice – to włoski producent bram i systemów kontroli dostępu. Nice oferuje szeroki wybór bram wjazdowych, bram garażowych oraz akcesoriów, w tym pilotów, klawiatur, fotokomórek i lamp oświetleniowych.
 2. Came – to inna włoska firma, która produkuje bramy wjazdowe, bramy garażowe, automatykę do bram, drzwi i systemy kontroli dostępu. Came oferuje również wiele akcesoriów, takich jak piloty, klawiatury i fotokomórki.
 3. Hörmann – to niemiecki producent bram, drzwi i napędów. Hörmann oferuje szeroką gamę bram wjazdowych na pilota, bram garażowych i drzwi wejściowych do domu. Firma ta produkuje również napędy do bram, piloty i inne akcesoria.
 4. BFT – to włoska firma, która specjalizuje się w produkcji systemów automatycznych do bram, drzwi i szlabanów. BFT oferuje bramy wjazdowe, bramy garażowe, napędy do bram i wiele innych akcesoriów.
 5. FAAC – to kolejny włoski producent systemów automatycznych do bram i drzwi. FAAC oferuje bramy wjazdowe, bramy garażowe, szlabany, napędy do bram i wiele innych akcesoriów.
 6. Novoferm – to niemiecka firma specjalizująca się w produkcji bram wjazdowych i garażowych, drzwi wejściowych i szeregu innych produktów związanych z branżą budowlaną. Novoferm oferuje bramy wjazdowe z napędami, systemami bezpieczeństwa oraz pilotami.
 7. Wiśniowski – to polski producent bram garażowych, wjazdowych i przemysłowych, a także ogrodzeń i bramki. Firma ta oferuje również napędy do bram, piloty i akcesoria.
 8. Record – to szwajcarski producent bram przesuwnych, skrzydłowych, wahadłowych i drzwi automatycznych, a także napędów do bram i szeregu innych produktów. Firma ta oferuje również piloty, klawiatury i inne akcesoria.
 9. Somfy – to francuska firma specjalizująca się w produkcji systemów inteligentnego domu, w tym systemów do automatyzacji bram, rolet, żaluzji i innych urządzeń. Somfy oferuje również piloty, klawiatury i aplikacje mobilne do zdalnego sterowania urządzeniami.
 10. Beninca – to włoski producent napędów do bram, szlabanów, drzwi i bram przemysłowych. Beninca oferuje również piloty, klawiatury i systemy bezpieczeństwa.
 11. Ditec – to włoski producent bram przemysłowych i garażowych, drzwi automatycznych oraz systemów kontroli dostępu. Firma ta oferuje również piloty, klawiatury i inne akcesoria.
 12. Hormann – to niemiecki producent bram garażowych, wjazdowych i przemysłowych, a także napędów do bram i szeregu innych produktów związanych z branżą budowlaną. Hormann oferuje również piloty, klawiatury i akcesoria.

Oprócz tych firm istnieje wiele innych producentów bram wjazdowych na pilota, warto jednak zwrócić uwagę na ich doświadczenie, jakość produktów, a także opinie klientów i ich dostępność w Twoim regionie.

A poniżej przedstawiamy filmy ukazujące montaż bramy wjazdowej.

Bramy wjazdowe pełnią ważną rolę w zapewnieniu prywatności i bezpieczeństwa dla właścicieli domów, firm i nieruchomości komercyjnych. W zależności od preferencji i potrzeb, istnieją różne rodzaje bram wjazdowych, z których można wybierać.

Poniżej przedstawimy kilka najpopularniejszych rodzajów bram wjazdowych.

 1. Bramy skrzydłowe – Bramy skrzydłowe to tradycyjny i najbardziej popularny rodzaj bram wjazdowych. Charakteryzują się one tym, że skrzydła bramy otwierają się na zewnątrz, na wzór drzwi. Bramy skrzydłowe mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak metal, drewno lub tworzywo sztuczne. Ten rodzaj bramy może być napędzany ręcznie lub automatycznie.
 2. Bramy przesuwne – Bramy przesuwne to kolejny popularny rodzaj bram wjazdowych. Charakteryzują się tym, że skrzydło bramy przesuwa się poziomo wzdłuż ogrodzenia, co zapewnia oszczędność miejsca. Bramy przesuwne są często stosowane w przypadku nieruchomości, które mają ograniczoną przestrzeń do otwierania skrzydeł bramy skrzydłowej.
 3. Bramy uchylno-przesuwne – Bramy uchylno-przesuwne to połączenie bram skrzydłowych i przesuwnych. Skrzydło bramy uchylno-przesuwnej przesuwa się po torach, ale najpierw uchyla się na zewnątrz, co ułatwia otwieranie i zamykanie bramy. Bramy uchylno-przesuwne zajmują mniej miejsca niż tradycyjne bramy skrzydłowe, ale zapewniają większą stabilność niż bramy przesuwne.
 4. Bramy segmentowe – Bramy segmentowe to rodzaj bram wjazdowych, które składają się z segmentów połączonych ze sobą w jedną całość. Bramy segmentowe są zwykle wykonane z blachy stalowej lub aluminiowej, a ich ruchomy skład pozwala na oszczędność miejsca przy otwieraniu i zamykaniu. Bramy segmentowe są zwykle napędzane automatycznie.
 5. Bramy spiralne – Bramy spiralne to innowacyjne i nowoczesne rozwiązanie dla właścicieli domów, którzy szukają oryginalnych rozwiązań. Bramy spiralne składają się z jednego lub kilku paneli, które obracają się wokół centralnej osi podczas otwierania i zamykania. Bramy spiralne zajmują niewiele miejsca i są zwykle napędzane automatycznie.

Montaż bramy wjazdowej na pilota w domu jednorodzinnym – czy to jest drogie?

Ceny bram na pilota zależą od wielu czynników, takich jak wielkość bramy, materiał z jakiego jest wykonana, ilość dodatkowych opcji i funkcji, jakie są dostępne, a także od producenta bramy. W związku z tym, koszt bramy na pilota może znacznie się różnić w zależności od specyfikacji. Ogólnie rzecz biorąc, bramy na pilota są droższe niż tradycyjne bramy, które wymagają ręcznego otwierania i zamykania. Jednak automatyczne bramy na pilota są coraz bardziej popularne, a wraz z rosnącą konkurencją w branży, ceny bram na pilota stają się coraz bardziej przystępne.

Koszt bramy na pilota będzie zależał od wielu czynników, takich jak wielkość bramy, jej materiał, rodzaj napędu, funkcje, dodatkowe akcesoria, a także od konkretnego producenta. W przypadku bram wjazdowych, ceny zwykle wahają się od kilku tysięcy złotych do kilkunastu tysięcy złotych.

Warto pamiętać, że inwestycja w automatyczną bramę na pilota może się opłacić w dłuższej perspektywie. Automatyczna brama na pilota zwiększa wygodę, bezpieczeństwo i prywatność użytkowników, co może wpłynąć na wartość nieruchomości. Dlatego, przed zakupem warto rozważyć swoje potrzeby i budżet, a także skonsultować się z profesjonalistą, który pomoże wybrać odpowiednią bramę wjazdową na pilota w zależności od indywidualnych potrzeb i wymagań.

Montaż bramy wjazdowej – jakie materiały?

Bramy wjazdowe mogą być wykonane z różnych materiałów, w tym:

 1. Metal – to jeden z najpopularniejszych materiałów do produkcji bram wjazdowych. Bramy metalowe są trwałe, odporne na warunki atmosferyczne i zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa. Można je wykonać z różnych rodzajów metalu, takich jak stal, aluminium czy żelazo, co pozwala na dopasowanie do indywidualnych potrzeb.
 2. Drewno – bramy drewniane są chętnie wybierane przez osoby, które cenią sobie naturalny i elegancki wygląd. Drewno zapewnia ciepło i przytulność, ale wymaga regularnego konserwowania, aby zachować swoją piękną powierzchnię. Bramy drewniane są zwykle wykonane z drewna sosnowego, dębowego lub mahoniowego.
 3. Tworzywa sztuczne – bramy wjazdowe z tworzyw sztucznych, takich jak PVC, są lekkie i łatwe w utrzymaniu. Są odporne na warunki atmosferyczne, nie wymagają malowania i nie rdzewieją. Bramy z tworzyw sztucznych są również dostępne w różnych kolorach i wzorach, co pozwala na dopasowanie do stylu domu.
 4. Kamień – bramy wykonane z kamienia są trwałe, eleganckie i luksusowe. Kamień jest odporny na warunki atmosferyczne i nie wymaga konserwacji, ale jego ciężar wymaga solidnych podstaw i konstrukcji. Bramy z kamienia są zwykle wykonane z granitu, piaskowca lub marmuru.
 5. Szkło – bramy wjazdowe z szkła są nowoczesnym rozwiązaniem, które pozwala na dostarczenie do domu dużo światła i stworzenie ciekawego efektu wizualnego. Szkło jest dostępne w różnych kolorach, fakturach i wzorach, co pozwala na stworzenie niepowtarzalnej bramy wjazdowej.

Warto zwrócić uwagę na cechy i właściwości materiału, z którego wykonana jest brama, ponieważ różne materiały mają swoje zalety i wady, a także wymagają różnego rodzaju konserwacji i pielęgnacji. Wybór odpowiedniego materiału zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji, jak również od stylu i charakteru budynku, do którego brama ma być zamontowana.

Poniżej prezentujemy mapę z firmami oferującymi montaż bram wjazdowych we Wrocławiu:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mieszkaniec Wrocławia, fan nowoczesnych technologii budowlanych oraz rozwoju osobistego.