BramPoint Wrocław

Blog o Wrocławiu oraz Sklep

Omega Buildings
Bez kategorii

Kocioł gazowy- jaki wybrać?

Kocioł gazowy jest jednym z najważniejszych urządzeń w wielu polskich mieszkaniach oraz domach. Zastanawiasz się nad zakupem nowego kotła gazowego? Te kilka czynników na prawdę warto wiedzieć przed zakupem!

W Polsce ogrzewanie gazowe należy do najpopularniejszych instalacji grzewczych. Jest to ogrzewanie ekonomiczne oraz komfortowe. Co też bardzo istotne z punktu widzenia zanieczyszczenia środowiska, urządzenia gazowe emitują bardzo niewiele w porównaniu z kotłami węglowymi szkodliwych gazów zawartych w spalinach. W ostatnich latach zainstalowano dziesiątki tysięcy nowych gazowych urządzeń grzewczych. Jeśli ty także planujesz zakup kotła gazowego, zapewne będziesz potrzebował kilka informacji na ich temat. Dzięki posiadanej wiedzy łatwiej jest dokonać mądrego wyboru, który przyczyni się do ekonomicznej pracy całej instalacji grzewczej oraz komfortu mieszkańców. 

Jaki rodzaj kotła gazowego jest najlepszy?

Pytanie to, zapewne zaprząta głowę niejednej osoby stojącej przed wyborem kotła grzewczego. W sklepach z techniką grzewczą dostępne są różne ich modele. Zazwyczaj rozróżniane są one na różne typy, są to między innymi: kotły z otwartą lub zamkniętą komorą spalania, kotły jedno lub dwufunkcyjne, a także kotły wykorzystujące technikę kondensacji lub nie. Zanim zajmiemy się omówieniem wszystkich tych typów urządzeń, warto zastanowić się, co podczas wyboru odpowiedniego modelu będzie dla nas priorytetem. Czy najważniejsza jest cena zakupu? A może zależy nam na designerskim wyglądzie kotła? Czy priorytetem jest dla nas jak najwyższa sprawność energetyczna kotła, aby optymalizować koszty ogrzewania w kolejnych latach? A może komfort użytkowania? Rzecz jasna podobnie jak to jest w przypadku wszelkich innych zakupów, warto jest nie kierować się podczas wyboru jedynie ceną, ponieważ bardzo niska cena produktu musi z czegoś wynikać – najczęściej niestety z niskiej jakości. Dla wielu osób najistotniejsza jest ekonomiczna praca kotła, tak by jak najmniej płacić w przyszłości za gaz. Z punktu widzenia kilku, kilkunastu lat oczywistym jest, że na oszczędne urządzenie warto wydać nawet sporo większe pieniądze, ponieważ koszt ten i tak zostanie z nawiązką zwrócony czasem już nawet po kilku sezonach grzewczych. 

A może warto postawić na solidny kocioł gazowy?

Do najekonomiczniejszych, wyróżniających się bardzo wysoką sprawnością energetyczną należą kotły kondensacyjne. Stosuje się w nich innowacyjną technologię pozyskiwanie energii uwięzionej w spalinach. Energia cieplna ze spalin jest odzyskiwana i wykorzystywana do zasilania instalacji centralnego ogrzewania. Kotły kondensacyjne są urządzeniami droższymi w porównaniu z typowymi kotłami gazowymi, jednak na przestrzeni kolejnych latach użytkowania pozwalają na duże oszczędności w kosztach rachunków za gaz – co obecnie może mieć ogromne znaczenie (w kontekście ogromnych podwyżek gazu ziemnego w Polsce).

Firma hydrauliczna Inserw w Lublinie

Sklep hydrauliczny Inserw Lublin

Opublikowana grafika pochodzi z materiałów promocyjnych, źródło: Buderus-inserw.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mieszkaniec Wrocławia, fan nowoczesnych technologii budowlanych oraz rozwoju osobistego.