BramPoint Wrocław

Blog o Wrocławiu oraz Sklep

Omega Buildings
Stylowy rower miejski
Bez kategorii

Dlaczego warto jeździć rowerem?

Zastanawiasz się nad rozwijaniem nowego hobby jakim jest jazda rowerem? Wiele osób jest zdania, że trudno o lepszą umiarkowaną aktywność fizyczną. W tym artykule omawiamy niektóre zalety regularnej jazdy dwuśladem. 

Stylowy rower miejski
stylowy rower miejski

Z roku na rok w Polsce coraz więcej osób jeździ rowerem. Korzystamy z dwuśladów zarówno na terenach wiejskich jak i w dużych i mniejszych miastach. Chętnie jeździmy rowerami zarówno w celach rekreacyjnych, jak i typowo zawodowych. W niektórych zawodach jazda rowerem stała się wręcz podstawowym ich elementem. Wiele osób jazdę rowerem traktuje także jak wyczynowy sport poświęcając na niego setki godzin w bardzo trudnych warunkach. Mimo wielu niezaprzeczalnych zalet jazdy rowerem, mnóstwo osób jakoś nie może się do tego typu aktywności fizycznej przekonać. W tym artykule omówimy kilka aspektów związanych z jazdą rowerem, które być może zwiększą Twoją motywację. 

Jazda rowerem – zdrowo i oszczędnie

Nie ma wątpliwości, że jazda rowerem sprzyja zdrowiu. Systematyczne pedałowanie między innymi: poprawia dotlenienie organizmu, łagodzi dolegliwości bólowe pleców oraz stawów, skutecznie spala tłuszcz, wzmacnia serce, zmniejsza ryzyko chorób układu krążenia i zawału, a także zwiększa pojemność płuc. Naprawdę trudno przecenić korzyści jakie niesie ze sobą mądre korzystanie z roweru. Oczywiście, ważne jest, aby jeździć rowerem rozsądnie, a jego rodzaj dopasować do swoich możliwości fizycznych oraz ewentualnych schorzeń. Wiele osób zastanawiających się nad wyborem aktywności pomiędzy spacerem, a jazdą rowerem docenia fakt, że podczas jazdy rowerem pokonujemy większe odległości, dzięki czemu możemy dotrzeć do większej ilości ciekawych miejsc.

Dla większości zaprawionych rowerzystów nie jest zazwyczaj żadnym problemem pokonanie odległości rzędu kilkudziesięciu kilometrów podczas jednorazowej wycieczki. Podczas takiej przejażdżki można odwiedzić wiele różnych lokalizacji, dzięki czemu jazda rowerem staje się także bardzo ciekawą i rozwojową rozrywką. Regularne korzystanie z roweru sprzyja zachowaniu szczupłej wysportowanej sylwetki. 

Wiele osób korzysta z roweru nie tylko ze względów zdrowotnych. Dojeżdżając codziennie rowerem do pracy można sporo zaoszczędzić – szczególnie, gdy ktoś w przeciwnym razie musiałby pokonywać spore odległości samochodem. Kwestia finansów nabiera znaczenia szczególnie w obecnym czasie, gdy ceny paliw są na niespotykanym dotąd poziomie. rowerem jeździmy całkowicie za darmo. Każdorazowe zastąpienie nim auta, generuje oszczędności. 

Rowery – coraz bardziej popularne w dużych miastach

W naszym kraju podobnie jak to ma miejsce w rozwiniętych europejskich państwach docenia się rowery szczególnie w dużych aglomeracjach miejskich. Władze wielu miast nawet zachęcają mieszkańców, do jak najczęstszego korzystania z rowerów podczas przemieszczania się po mieście. Na przykład we Wrocławiu, który słynie już z samochodowych korków z roku na rok powstają kolejne kilometry wygodnych ścieżek rowerowych. Obecnie jest ich już ponad 200 kilometrów. Oczywiście do dyspozycji rowerzystów są także dodatkowe setki kilometrów ścieżek tuż za granicami miasta. Rowerem można jeździć po Wrocławiu nawet nie posiadając żadnego dwuśladu na własność. W mieście funkcjonuje ponad dwieście stacji wypożyczeń w ramach systemu Wrocławski Rower Miejski. Co ciekawe, będąc posiadaczem konta w systemie z 20 minut można korzystać z roweru za darmo, a przecież jest to czas, w którym większość z nas bez problemu pokona kilka kilometrów. 

Wielu mieszkańców dużych miast na co dzień korzysta z roweru podczas dojazdów do miejsca pracy. Wiele osób przekonało się, że dojazd rowerem zajmuje nawet mniej czasu niż własnym autem – szczególnie, gdy trasa dojazdu przebiega przez bardzo zakorkowane regiony miasta. Osoby, które rankiem dojeżdżają rowerem do pracy zazwyczaj zauważają też pozytywne efekty w postaci lepszego samopoczucia przez cały dzień oraz poprawy jakości snu.  

Zastanawiasz się nad zakupem roweru miejskiego? Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą rowerów marki Royalbi. Firma specjalizuje się w produkcji stylowych rowerów cruiser. Są to typowe rowery miejskie, wyróżniające się jednak niepowtarzalną stylizacją nawiązującą do dawnych amerykańskich motocykli. Cruisery wyróżniają się grubą masywną ramą, bonelowymi oponami, szerokim skórzanym siodełkiem na sprężynowych amortyzatorach, wysoko osadzoną kierownicą oraz dużym przednim reflektorem (zupełnie jak w dawnych motocyklach klasykach). Na stronie internetowej firmy można nawet znaleźć konfigurator online rowerów, który pozwala na samodzielne skomponowanie swojego wymarzonego cruisera. 

Rower miejski Royalbi
Rower miejski Royalbi

Zastanawiasz się, czy warto kupić rower? Mamy nadzieję, że po lekturze tego artykułu nie będziesz się już więcej zastanawiasz. Naprawdę trudno jest przecenić korzyści wynikające z codziennej jazdy rowerem. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mieszkaniec Wrocławia, fan nowoczesnych technologii budowlanych oraz rozwoju osobistego.