BramPoint Wrocław

Blog o Wrocławiu oraz Sklep

Omega Buildings
Blog Budownictwo Urządzanie wnętrza

Wybieramy drewnianą podłogę cz.1

Jak wybrać odpowiednią drewnianą podłogę do swojego domu

Niezależnie od tego, czy właśnie wprowadziłeś się do domu po raz pierwszy, czy też zmieniasz wystrój swojego obecnego miejsca zamieszkania, jedno jest pewne: musisz znaleźć idealną drewnianą podłogę do swojego domu. A jeśli to czytasz, to prawdopodobnie dlatego, że nie wiesz, gdzie zacząć szukać tej idealnej podłogi. Na szczęście mamy kilka świetnych rad, jak wybrać odpowiednią drewnianą podłogę do swojego domu.

Zaplanuj swoją przestrzeń przed wyborem

Zanim wyruszysz na poszukiwanie idealnej drewnianej podłogi do swojego domu, najpierw zdecyduj, gdzie chcesz ją zainstalować. Jest wiele czynników do rozważenia przed wybraniem odpowiedniego miejsca dla Twojej podłogi. Jeśli remontujesz stary dom, będziesz chciał wziąć pod uwagę historyczną wartość obszaru. Czy są jakieś cechy, które sprawią, że obszar ten będzie mniej pożądany przez potencjalnych nabywców? Jeśli tak, to może warto rozważyć inne miejsce do zainstalowania podłogi. Nie tylko należy zdecydować, gdzie chcesz zainstalować podłogę, ale także jaki rozmiar chcesz. Większość czasu, ludzie nie myślą o wielkości obszaru, który ich podłoga powinna pokryć. Aby upewnić się, że wybrany przez Ciebie obszar jest w stanie pomieścić podłogę, musisz wybrać odpowiedni rozmiar.

Potrzebujesz firm, które specjalizują się w montażu podłóg drewnianych? Zapraszamy do obejrzenia poniższych linków:

https://digiex.net/members/dewdtojackpol14.102042/

https://www.askmefast.com/categorydetail.php?cmd=ulist&userid=20631625

https://www.bkconnection.com/users/rudolfburdzypzzpm

https://learn.acloud.guru/profile/sensolisrea-gmx-com

https://www.bbuzzart.com/profile/439874

Wiedz, czego chcesz

Zanim wyruszysz na poszukiwanie idealnej drewnianej podłogi do swojego domu, musisz wiedzieć, czego chcesz, a czego nie możesz mieć. Częstym błędem jest myślenie, że najlepsza podłoga będzie pasować do wszystkich przestrzeni, zwłaszcza gdy nowi właściciele domów chcą wymienić swoje podłogi. Jednak, jak się wkrótce przekonasz, nie wszystkie rodzaje drewna sprawdzają się we wszystkich pomieszczeniach. Jeśli chcesz, aby Twoja podłoga sprawdzała się w dużym pomieszczeniu, wybierz twarde drewno, takie jak klon lub dąb, które dobrze sprawdzają się w dużych pomieszczeniach. W przypadku mniejszych przestrzeni możesz wybrać bardziej miękkie drewno, takie jak bambus lub korek.

.Drewniany asymetryczny parkiet.

Wiedz, czego nie możesz mieć

Kolejną wskazówką, której możesz użyć, aby wybrać odpowiednią drewnianą podłogę do swojego domu, jest unikanie pewnych gatunków drewna lub rodzajów drewna. Istnieją drewna, które są trujące, są zagrożone lub nie są dozwolone w niektórych miejscach. Na przykład, sekwoja jest popularną drewnianą podłogą ze względu na jej trwałość i piękno, ale nie jest dozwolona w Kalifornii, ponieważ jest na liście gatunków zagrożonych z powodu nadmiernych zbiorów. Jeśli remontujesz starszy dom, będziesz chciał uniknąć instalacji podłóg z twardego drewna, które są zagrożone lub ograniczone. Jeśli remontujesz starszy dom, upewnij się, że znasz ograniczenia dotyczące podłóg w swoim mieście.

Zrozumieć różne rodzaje podłóg na rynku

Istnieje wiele rodzajów podłóg drewnianych do wyboru. Możesz wybrać podłogę z twardego drewna, drewnianą podłogę inżynierską, laminat lub podłogę pływającą (która jest hybrydą pomiędzy powyższymi typami podłóg). Podłoga z twardego drewna jest wykonana z jednego rodzaju drewna i jest najbardziej trwałym rodzajem podłogi. Jednak nie jest ona idealna do większych pomieszczeń ze względu na jej wysoki koszt. Ze względu na swoją trwałość, podłogi z drewna modyfikowanego są świetne do pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu, takich jak kuchnie i pokoje rodzinne. Podłoga laminowana jest tanią alternatywą dla drewna. Jej wykończenie jest bardziej podobne do płytek, więc nie jest tak trwałe jak inne rodzaje podłóg drewnianych.

Zanim wybierzesz, upewnij się, że jest zrównoważona

Chociaż drewniane podłogi są piękne i mają wysoką cenę, musisz upewnić się, że wybierasz wysokiej jakości drewno. Kiedy widzisz drewnianą podłogę reklamowaną jako jakościową, oznacza to, że wykorzystuje ona tylko najlepszą część drzewa. Najlepiej, jeśli firma produkująca drewno używa tylko certyfikowanego, odpowiednio wysezonowanego drewna. Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, czy drewno jest certyfikowane jako zrównoważone, jest przeprowadzenie niewielkich badań. Można na przykład sprawdzić firmę na stronie internetowej Agencji Ochrony Środowiska (EPA). W ten sposób możesz mieć pewność, że wybrane przez Ciebie drewno nie przyczynia się do wylesiania i zanieczyszczania środowiska.

Słowa końcowe

Podłogi drewniane nie są jednorazową inwestycją. Musisz wymieniać swoją podłogę co 10-20 lat ze względu na ich wysoki koszt utrzymania. Dobra wiadomość jest taka, że nowe podłogi drewniane są przyjazne dla środowiska i bardzo stylowe. Nie jest rzadkością znalezienie drewnianych podłóg w domach, które mają 10-20 lat. A dzięki wszystkim nowym technologiom i stylom, istnieje wiele rodzajów podłóg drewnianych do wyboru. Tak więc, następnym razem, gdy szukasz idealnej drewnianej podłogi dla swojego domu, po prostu postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, a skończysz z pięknym dodatkiem do swojego domu w krótkim czasie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mieszkaniec Wrocławia, fan nowoczesnych technologii budowlanych oraz rozwoju osobistego.