BramPoint Wrocław

Blog o Wrocławiu oraz Sklep

Omega Buildings
Blog Urządzanie wnętrza

Rolety wewnętrzne – specyfikacja, rodzaje i zastosowanie

Rolety wewnętrzne na chwilę obecną stanowią standard wyposażenia większości domów. Mogą one być bardzo atrakcyjną i praktyczną alternatywą dla tradycyjnych firan lub zasłon, a bogata różnorodność kolorów, kształtów oraz wzorów czyni ich zastosowanie bardzo uniwersalnym, odpowiednim do niemal ogółu aranżacji wnętrz danego obiektu. Każdy, kto zastanawia się nad ich montażem, powinien jednak poznać podstawowe informacje odnoszące się do ich rodzajów, zastosowania oraz ogólnej specyfikacji, tak aby ich wybór okazał się odpowiedni. 

Rolety wewnętrzne. Ogólna specyfikacja

Rolety wewnętrzne, czyli systemy osłonowe okien, stanowią ważny element aranżacyjny wnętrza pomieszczenia, w jakim zostały zamontowane. W zależności od ich rodzaju, koloru czy też systemu mocowania, mogą one wyraźnie wpłynąć na wizualne powiększenie przestrzeni danego pomieszczenia. Dlatego tak ważną rzeczą jest ich odpowiedni dobór, do którego należy podejść ze szczególną starannością. Przykładowo, zainstalowanie rolet na ramach okiennych, optycznie zwiększy metraż pomieszczenia, natomiast montaż grubych rolet rzymskich na ścianie wokół okiennej wnęki, przyczyni się do ocieplenia wnętrza pokoju. 

Pośród szerokiej oferty dostępnych na rynku rolet wewnętrznych wyróżnić można co najmniej kilka grup:

  • Rolety wolnowiszące — jest to najprostszy rodzaj rolet wewnętrznych. Są one montowane do sufitu, ściany oraz w niektórych przypadkach (minirolety) można je bezinwazyjnie zawieszać na okiennej ramie. 
  • Rolety w kasecie — ich cechą charakterystyczną jest estetyczna zabudowa mechanizmu wałka wraz z nawiniętą na niego tkaniną w wykonanej z aluminium lub PVC kasecie. Rolety te odznaczają się większą praktycznością i estetyką od rolet wolnowiszących.
  • Rolety plisowane — dzięki zastosowanych w nich plisach można odpowiednio regulować górny i dolny profil rolet. Cecha ta sprawia, że stanowią one bardzo funkcjonalny rodzaj wewnętrznych systemów osłonowych okien. 
  • Rolety rzymskie — rolety te są bardzo ekskluzywne, a ich zastosowanie często podnosi standard pomieszczeń. Cieszą się one dużą popularnością ze względu na walory dekoracyjne. 

Rolety wewnętrzne można podzielić także pod kątem ich mocowania na poziome i pionowe. Pierwsze z nich mają powszechne zastosowania, z kolei drugie montowane są głównie w biurach, gabinetach, czy też salach konferencyjnych.

Zastosowanie rolet wewnętrznych

Rolety wewnętrzne stosowane są głównie w celu zapewnienia odpowiedniej prywatności, mieszkającym w budynku domownikom. Skutecznie spełniają też zadanie ochrony przed nadmiernym nasłonecznieniem pomieszczeń, a także mogą być ciekawym elementem aranżacji wnętrz. Bogata różnorodność ich rodzajów oraz użytej w nich kolorystyki sprawia, że rolety te świetnie nadają się do zastosowania praktycznie w każdym pomieszczeniu, od salonu, przez kuchnie, pokój łazienkę, biuro czy też sypialnię.

W kuchniach lub łazienkach świetnie sprawdzą się rolety typu Dzień Noc. Ich charakterystyczną cechą jest specyficzny rodzaj dwóch materiałów, z jakich są wykonane. Materiały te posiadają różną przepuszczalność światła, dzięki czemu można nimi regulować naświetlenie pomieszczenia. Z kolei w sypialni najlepiej sprawdzą się rolety zaciemniające. Ich zastosowanie skutecznie zneutralizuje nadmierny dopływ dziennych promieni słonecznych do sypialni oraz sztucznego światła nocnego gdy na zewnątrz budynku świecą uliczne latarnie. Odpowiednie wyciemnienie sypialni przyczyni się do polepszenia jakości snu, który pozytywnie wpłynie na jakość życia. Natomiast w mieszkaniach na poddaszach, które często charakteryzują się dość ograniczoną powierzchnią użytkową, stosowane są materiałowe rolety wewnętrzne. Przylegają one całkowicie do szyby okiennej, przez co nie mają większego wpływu na ograniczenie powierzchni mieszkaniowej poddasza. Zapewniają też optymalną ochronę przed słońcem, która przekłada się na większy komfort mieszkaniowy. 

RoletyPolska.pl Kraków Rolety, Markizy, Moskitiery, Antywłamaniowe
Pastelowa 11, 30-386 Kraków
Telefon: 730721721

Strona www: https://roletypolska.pl/

Montaż rolet wewnętrznych

Jedną z podstawowych zalet zastosowania rolet wewnętrznych jest łatwość ich montażu. Aby go wykonać, nie potrzeba zamawiać fachowca, ani też posiadać specjalistycznych narzędzi. Z tego powodu wiele osób decyduje się na samodzielną instalację. Jedyne co jest im potrzebne to śrubokręt, miara zwijana, nożyk, ołówek oraz w zależności od zastosowanych rolet, wiertarka do betonu.

Warto też pamiętać, że wiele działających w Polsce specjalistycznych firm, zajmujących się produkcją i sprzedażą rolet wewnętrznych, oferuje swoim klientom usługę darmowego montażu, wchodzącego w skład pakietu zakupionych rolet. Jest to z pewnością ciekawa opcja dla każdego, kto nie czuje się na siłach, by usługę tę wykonać samodzielnie. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mieszkaniec Wrocławia, fan nowoczesnych technologii budowlanych oraz rozwoju osobistego.