BramPoint Wrocław

Blog o Wrocławiu oraz Sklep

Omega Buildings
Bez kategorii

Piła szablasta i ukośnica Makita, czyli podstawowe elektronarzędzia dla stolarzy

Żaden warsztat stolarski nie obędzie się bez wydajnej pilarki szablastej oraz precyzyjnej ukośnicy. Sprzęty te służą do szybkiego przecinania desek z litego drewna oraz materiałów drewnopochodnych. Ukośnica wykorzystywana jest wszędzie tam, gdzie liczy się przede wszystkim precyzja, podczas gdy piła szablasta jest niezastąpionym sprzętem do wstępnego przecinania drewna. Ze względu na częstotliwość używania tych urządzeń warto zdecydować się na zakup dobrej jakości sprzętu i wybrać sprawdzoną, japońską firmę Makita.

Dlaczego Makita jest jedną z częściej wybieranych marek przez stolarzy?

Elektronarzędzia w charakterystycznym turkusowym odcieniu można znaleźć w skrzynkach narzędziowych profesjonalistów z całego świata. Tak po krótce można podsumować urządzenia japońskiej marki Makita, czyli wyroby jednego z największych producentów sprzętu budowlanego. Te elektronarzędzia niosą ze sobą wiele wymiernych zalet, które zauważalnie wyróżniają je na tle innych konkurentów zajmujących się produkcją przyrządów dedykowanych do obróbki drewna. Oto kilka najważniejszych z nich.

Ogólna jakość wykonania oraz precyzja mechanizmów tnących

Zastosowanie wysokiej klasy materiałów oraz przemyślana konstrukcja elektronarzędzi Makita gwarantują precyzję obróbki drewna bez względu na jego rodzaj czy twardość. Jest to niezwykle ważne w pracach stolarskich, gdzie dokładność cięć i obróbki decyduje o końcowej jakości wykonanych projektów. Zaawansowane technologie zapewniają znacznie lepszą kontrolę nad narzędziem, tym samym minimalizując ryzyko popełnienia kosztownych błędów.

Wysoka żywotność oraz odporność na działanie drobinek drewna

Elektronarzędzia Makita mogą też pochwalić się bardzo wysoką wydajnością, a także trwałością zastosowanych w nich mechanizmów, przekładni oraz motorów. Przykładowo silniki bezszczotkowe Makita BLDC są całkowicie pozbawione szczotek węglowych, co pozytywnie wpływa na ich żywotność.

Bezszczotkowe silniki są także dużo bardziej energooszczędne, dzięki czemu mogą dużo dłużej działać na jednym naładowaniu akumulatora stosowanego do zasilania bezprzewodowych wariantów pił szablastych Makita.

Nowoczesne rozwiązania technologiczne

Firma Makita konsekwentnie wprowadza do swoich produktów innowacyjne rozwiązania techniczne, które zwiększają komfort pracy. Są to m.in. lekkie materiały kompozytowe, rozbudowane systemy zabezpieczeń czy mechanizmy aktywnie tłumiące wibracje powstające podczas pracy elektronarzędziem.

Wiele modeli sprzętów Makita zostało także wyposażone w jasne diody LED, które doświetlają obszar roboczy. Powszechnie spotykane są też systemy beznarzędziowej wymiany osprzętu oraz układy pozwalające na bezstopniową regulację prędkości roboczej narzędzia.

Bogata oferta bezprzewodowych elektronarzędzi

Elektronarzędzia Makita to także szeroka gama sprzętów zasilanych akumulatorowo. Ma to szczególnie duże znaczenie dla osób zajmujących się stolarką, którzy nie chcą szorować kablami po powierzchni świeżo pomalowanego drewna.

Narzędzia akumulatorowe Makita zapewniają też pełną swobodę ruchów, a ich moc jest porównywalna ze sprzętami zasilanymi sieciowo.

Wnikliwa kontrola jakości przeprowadzana przez pracowników Makita

Nie można też zapomnieć o trwałości oraz niezawodności, które można wręcz określić synonimami marki Makita. Elektronarzędzia tej firmy budowane z myślą o wielogodzinnej pracy w trudnych warunkach – każdego dnia, bez względu na temperaturę czy pogodę. Dlatego też do ich produkcji stosuje się lekkie i wytrzymałe stopy metali oraz nowoczesne tworzywa sztuczne.

To jednak nie wszystko – każde urządzenie japońskiego potentata, już na etapie produkcyjnym przechodzi wnikliwą kontrolę jakości. Ma ona na celu wyłapanie ewentualnych niedociągnięć lub wad fabrycznych i skorygowanie ich jeszcze przed zapakowaniem i wysłaniem elektronarzędzia do jednego z autoryzowanych dealerów marki Makita. Dzięki temu można korzystać z nich przez długie lata i nie obawiać się o ich przedwczesną awarię.

Polecane modele ukośnic oraz pilarek szablastych Makita

Makita ma w swojej ofercie imponujący asortyment narzędzi dedykowanych przecinaniu materiałów drewnianych. Zatem które z nic są szczególnie godne uwagi?

Piła szablasta Makita DJR189Z

Zestawienie zaczyna piła szablasta Makita DJR189Z. Jest to kompaktowych rozmiarów urządzenie, do którego zasilania wykorzystywane są nowoczesne akumulatory z serii LXT o napięciu roboczym 18 V. Zapewnia to wystarczająco dużo mocy do przecinania drewnianych desek, stalowych prętów, tworzyw sztucznych, a także dowolnych płyt drewnopochodnych. Brzeszczoty wymieniane są bez użycia narzędzi, co umożliwia szybkie przezbrojenie sprzętu do wymogów realizowanego projektu.

W porównaniu do analogicznych urządzeń innych producentów piła szablasta Makita DJR189Z jest znacznie krótsza. Jest to możliwe dzięki jej przemyślanej konstrukcji, w której silnik został umieszczony pionowo, a nie tak jak zazwyczaj, wzdłużnie. Efektem tego zabiegu jest powstanie niewielkiego garbu, który poprawia wyważenie urządzenia, a także tworzy miejsce do wygodnego podparcia narzędzia dłonią podczas cięcia.

Sercem piły szablastej Makita DJR189Z jest silnik bezszczotkowy BLDC. Zwiększa on dostępną moc tego sprzętu, a także zauważalnie wydłuża czas pracy na jednym naładowaniu akumulatora. Dzięki niemu podłączony do urządzenia brzeszczot może wykonywać nawet do 3100 skoków na minutę. Zakres pojedynczej oscylacji osprzętu wynosi 22 mm, tym samym zapewniając efektywne cięcie praktycznie każdego materiału budowlanego.

 

https://domitech.pl/pilarka-szablasta-makita

 

Ukośnica Makita LS1219L

W zastosowaniach warsztatowych świetnie sprawdzi się ukośnica Makita LS1219L z funkcją posuwu. Jest to profesjonalne elektronarzędzie o wysokiej wydajności, które łączy w sobie wysoką precyzję cięcia oraz łatwość obsługi.

Ukośnica Makita LS1219L jest napędzana potężnym silnikiem o mocy 1800 W, który rozpędza tarczę o średnicy 305 mm do pułapu 3200 obrotów na minutę. Zapewnia to możliwość przecinania materiałów o grubości nawet 107 mm. Cięcia mogą być też wykonywane pod kątem dochodzącym do 60° w prawo oraz lewo, a głowica narzędzia może być odchylana w obie strony w zakresie od 0° do 45°.

Na pochwałę zasługuje funkcja „soft start”, czyli łagodny rozruch tarczy tnącej, minimalizujący odrzut urządzenia po włączeniu jego silnika. Ukośnica Makita LS1219L została także wyposażona w dedykowany hamulec, a także port umożliwiający aktywne odciąganie odpadów. Dzięki temu jest to niezastąpiony element wyposażenia pracowni stolarskich oraz przydomowych warsztatów.

 

 

https://domitech.pl/ukosnica-makita

 

Akumulatorowa ukośnica Makita DLS111ZU

Niezwykle ciekawie prezentuje się też ukośnica Makita DLS111ZU zasilana akumulatorowo. Sprzęt ten wykorzystuje dwa akumulatory 18 V z serii LXT, które dostarczają energię do bezszczotkowego silnika prądu stałego. Umożliwia to efektywne napędzanie tarczy tnącej o średnicy 260 mm, jednocześnie pozwalając niemal całkowicie uniezależnić się od konieczności dostępu do wolnego gniazdka elektrycznego.

Wykorzystanie dwóch akumulatorów 18V zapewnia moc porównywalną z narzędziami sieciowymi, tym samym pozwalając przecinać materiał o grubości dochodzącej do 91 mm. Z kolei zwarta obudowa zapewnia możliwość stosunkowo łatwego transportu pomiędzy lokacjami, co jest szczególnie ważne dla dekarzy, firm remontowych oraz fachowców często pracujących poza terenem swojego warsztatu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mieszkaniec Wrocławia, fan nowoczesnych technologii budowlanych oraz rozwoju osobistego.